Közel 300 fiatal vett részt a NextGenOnFire ifjúsági alkalmon

2025. június 23.

 
 

2025. június 8-án, az Országos Pünkösdi Konferenciát megelőző vasárnap este ismét megrendeztük a NextGenOnFire ifjúsági alkalmat, melyen közel 300 fiatal vett részt.

A rendezvény központi témája a Légy része a látásnak! volt, melyhez kapcsolódóan Földesi Tamás elnök, Gurzó János, az Országos Ifjúsági Missió vezetője és Prekopa Rolf, a Christeens tinimisszió vezetője osztották meg a fiatalokkal a NextGenOnFire mozgalommal kapcsolatos látásukat, melyet így fogalmaztak meg:

A NextGen a tinédzserek és a fiatal felnőttek találkozási pontja. Felelősséget hordozunk a következő generációért. Fontosnak tartjuk a már Jézus mellett elkötelezett fiatalság felkészítését, tanítványozását és küldetéssel való felruházását a saját nemzedékük felé. Elkötelezettek vagyunk abban, hogy a magyar fiatalságot megnyerjük Jézus Krisztusnak.

A látásmegosztás célja az volt, hogy a fiatalok is bekapcsolódhassanak abba és ne csak szemlélői legyenek a mozgalomnak, hanem aktív résztvevői is. Bátorították a jelenlévőket, hogy találják meg az Isten által eltervezett helyüket a látásban.

Ezután Földesi Tamás igehirdetése következett, melynek a következő címet adta: Egy teljesen átadott élet.

A mai generációra jellemző, hogy belekezdenek dolgokba, de nem fejezik be azokat és csak egy bizonyos határig mennek el, addig, ahonnan még könnyen visszafordulhatnak, Jézus azonban egy teljesen átadott életre hív minket. Amikor teljesen átadjuk az életünket Jézusnak, akkor azt mondjuk, hogy: „Uram, teljhatalmad van az életem felett, azt csinálsz velem, amit szeretnél!”

Lukács evangéliumában a következőt olvassuk: „Miután sokan vállalkoztak már arra, hogy írásba foglalják a közöttünk beteljesedett eseményeket úgy, amint ránk hagyták azok, akik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az igének: magam is jónak láttam, hogy miután elejétől kezdve mindennek pontosan utánajártam, szép rendben megírjam neked, nagyra becsült Teofilosz, hogy meggyőződhess annak a megbízhatóságáról, amire tanítottak.” (Lukács 1,1-4)

Teofilosz hívő ember volt, már átadta az életét Krisztusnak, de Lukács összefoglalta neki mindazt, ami Jézus életében történt, hogy Teofilosz jobban megértse, mihez csatlakozott, minek lett a része. Lukács látta, hogy Teofilosz egy teljesen átadott életet élt és fontosnak tartotta, hogy bevonódjon abba a munkába, amit Isten végez az egyházban.

Mózes az ötödik könyvében összefoglalta az előző négy könyv tartalmát. Miért volt erre szükség? Azért, mert a felnövekedett új generáció nem volt ott, amikor a leírt események megtörténtek. Nem látták, ahogy Mózes kettéválasztotta a Vörös-tengert és nem látták, ahogy manna hullott az égből. Beleszülettek az elődök örökségébe, de ők nem voltak személyes szemtanúi a történteknek. Azért volt szükség Mózes ötödik könyvére, hogy a következő generáció is megismerje a szabadítást, azt, hogy mit tett Isten a népért.

Isten munkája ezen a földön átlépi a generációkat, mert azok egybefonódnak, egymásra épülnek és egymás vállaira állnak. Mi ráálltunk a szüleink vállára, a következő generáció pedig a mi vállainkra áll rá. Mindannyian örökséget kapunk és örökséget fogunk hátra hagyni. Meg kell értenünk, hogy hol van a helyünk ebben a láncban, hol van a helyünk Isten tervében. Mi kell ehhez? Egy teljesen átadott élet.

Az elődeink a következő dolgokat hitték: Jézus a megváltó; Jézus Szentlélekkel keresztel; Jézus a megszentelő; Jézus a gyógyító; Jézus az eljövendő király. Hisszük-e mi is ezeket? Ha igen, akkor egy olyan történet részesei vagyunk, ami átformálja a világot.

Az eseményen a dicsőítés szolgálatát a Pünkösdi Zenei Misszió csapata végezte.

Az alkalom visszatekinthető a következő linken:

2020