Pécsre látogatott az Elnökség

2024. április 8.

 
 

2024. március 17-én a Magyar Pünkösdi Egyház Reménység Gyülekezetében szolgált Földesi Tamás, egyházunk elnöke, illetve Németi Zsolt és Óvári Róbert alelnökök. A dicsőítést a gyülekezet dicsőítő csoportja vezette.

Elsőként Óvári Róbert alelnök beszélt, aki a Jel 2:10 igeverset olvasta fel: „Ne félj attól, amit el fogsz szenvedni. Íme, az ördög börtönbe fog vetni közületek némelyeket, hogy próbát álljatok ki, és nyomorúságotok lesz tíz napig. Légy hű mindhalálig, és neked adom az élet koronáját.”

Elmondta, hogy általában mi emberek szeretjük a győzelmeket, szeretjük, mikor a jutalmat kell átvenni. De ennek ára van, és ez az ár a hűség. Hűségesnek kell lenni a szavakhoz, amiket az ember kimond, hűségesnek kell lenni a gyülekezethez, a házastárshoz, egymáshoz. Sőt, van úgy, hogy szenvedni kell, próbát kiállni, nyomorúságokon átmenni. Ha ezt a hívő ember tudja előre, akkor is vállalja-e, hogy megfizeti ezt az árat? Az idézett igevers az mutatja meg, hogy érdemes kitartani, megállni.

Végül megköszönte a gyülekezet kitartását, hűségét, és hogy szolgálókat küldenek az ország minden részére.

Németi Zsolt alelnök elmondta, hogy az Elnökség azért látogatta meg a gyülekezetet, mert értékelik az általuk végzett hűséges, kitartó munkát, ami sok évtizedre nyúlik vissza.

A Magyar Pünkösdi Egyházban 11 olyan gyülekezet van, amelyeket a létszámuk (összesen 1700-2000 tag) és a kiterjedt szolgálatuk miatt súlyponti gyülekezetnek neveztek el. Ezeket a gyülekezeteket tervezi az Elnökség meglátogatni az év során.

Felolvasta a Zsid 2:3-4 versét: „Hogyan menekülünk meg mi, ha nem törődünk ilyen nagy üdvösséggel, amelyet az Úr hirdetett először? Azok pedig, akik hallották, megerősítették ezt számunkra, Isten pedig velük együtt tett bizonyságot jelekkel és csodákkal, sokféle erővel és a Szentlélek ajándékaival, amelyeket akarata szerint osztott szét.”

Kiemelte, hogy a korszellem, ami az életünket és a környezetünket meghatározza, nagyon erős, és mindenkinek döntenie kell, hogy vele párhuzamosan, vagy az ellenkező irányba akar haladni. Az idézett igeversek az evangélium erejére, Jézus Krisztus életére, áldozatára, halálára és feltámadására irányítják rá a figyelmet. Utalnak arra is, hogy fontos, hogy a korszellem ne vigyen el bennünket rossz irányba. Ebben az evangélium ereje és a bizonyságok (jelek, csodák, Szent Lélek közlései) segítenek, melyek megerősítik az evangéliumot.

Mindenki, aki jelenleg gyülekezetbe jár, úgy került oda, hogy volt valaki, akinek a szolgálata, cselekedetei, szavai megérintették. Isten készít mindenkit, hogy meghallja azt a – sokszor csak – egy mondatot, ami az egész életét megváltoztathatja, és elvezetheti az evangéliumhoz. Ezért biztosítani kell az evangélium terjedését, hirdetését. Maga Isten tesz tanúságot arról, hogy az evangélium erős, működik, és erre mindenkinek szüksége van.

Bátorította a jelenlévőket arra, hogy képviseljék és hirdessék Krisztus jó hírét a környezetükben akár egy mondattal, akár egy imával képviselve azt. A korszellem arra taszítja a keresztényeket, hogy süppedjenek bele a maguk hitébe és maradjanak a gyülekezet falai között. De fontos, hogy tudjunk a korszellemmel szemben is megállni, és jó döntést hozni.

Földesi Tamás elnök elmondta, hogy sok jó emléke kötődik a pécsi gyülekezethez és az ide járó emberekhez. Isten családja nagyon értékes, és benne a pünkösdi vonal egy értékes gyökerekkel rendelkező mozgalom, egy nagy család. Harmadik generációs pünkösdiként maga is érzi ennek az áldásait.

Témájának a Tanítványok és apostolok címet adta.

Felolvasta a Luk 6:13-16 igeverseket: „Történt azokban a napokban, hogy kiment a hegyre imádkozni, és Istenhez imádkozva virrasztotta át az éjszakát. Amikor megvirradt, odahívta tanítványait, és kiválasztott közülük tizenkettőt, akiket apostoloknak is nevezett: Simont, akit Péternek nevezett el, Andrást, a testvérét, Jakabot és Jánost, Fülöpöt és Bertalant, Mátét és Tamást, Jakabot, Alfeus fiát és Simont, akit Zélótának neveztek, Júdást, Jakab fiát és Júdás Iskáriótest, aki árulóvá lett.”

Imádkozott azért, hogy a pécsi gyülekezet lehessen só, világosság és hegyen épült város, és sokan találhassák meg rajta keresztül a Megváltót. Felkenetést, frissességet kért a közösségre.

Elmondta, hogy minden evangéliumnak megvan a maga sajátos nézőpontja. Máté a zsidóknak ír, és a Messiást úgy mutatja be, mint királyt, Márk a tenni akaró embereknek ír, és a római embert akarja megszólítani, Jézust úgy írja le, mint aki szolgálni jött. Lukács kicsit filozofikusabb hangvételben fogalmaz, a görögöket célozza, és Jézus emberi oldalát mutatja be. János pedig az isteni oldalt mutatja be.

Az emberi oldal bemutatása miatt Lukács sokat beszél Jézus imaéletéről: ebben mutatkozik meg az Atyára való utaltsága. A hívő ember életében is az imádság fejezi ki legjobban azt, hogy rá vagyunk utalva az Atyára. Ha egy keresztény nem imádkozik, azzal azt üzeni, hogy majd ő saját erejéből megoldja a dolgait. Az imádkozó ember viszont választ kap, bölcsességet nyer, és ezen keresztül tud kapcsolódni az Atyához.

A felolvasott igerész kétféle megnevezéssel illeti a tizenkettőt: tanítvány és apostol.

A tanítványság életközösség, ami életformálást, jellemformálást, életstílus-átalakítást eredményezett a tanítványok életében. Ehhez az kellett, hogy napi 24 órában Jézus mellett legyenek. A tanítványi lét a Mesterrel való azonosulást hozta el. A cél nem a képességek megszerzése volt és ez nem változott azóta sem. A tanítványság lényege az életközösség és a Mesterhez való hasonlóság. Isten kiszólít minket a régi életünkből egy átformálódásba a Szent Lélek és az Ige segítségével, amiben a testvérek is segíthetnek.

A másik megnevezés, az apostol jelentése: kiküldött. Nem egy címet vagy tisztséget ír le, hanem egy olyan embert, akit egy feladattal, egy munka elvégzésével, egy misszióval, evangélizálással bíztak meg.

Ki a jó apostol? Aki jó tanítvány. Ki a jó tanítvány? Aki képvisel valakit. A gyülekezetekben érdemes mindkettőre nagy hangsúlyt fektetni, és odafigyelni rá, hogy ez a kettő harmóniában működjön együtt.

Az ébredés definícióját Tim Dilena a Pünkösdi Podcast 5. adásában így fogalmazza meg: amikor Isten megunja, hogy félreképviselik Őt, és Ő mutatja meg saját magát.

Jól kell képviselni Istent, és felismerni, hogy mennyire fontos Jézussal életközösségben lenni. Ez fog változást hozni a hívők életébe. Ehhez persze hozzátesz az imádkozás, a gyülekezet, a Bibliaolvasás, de a lényege a Jézussal való szoros kapcsolat, ami átformálódást hoz.

Az alkalom végén Földesi Tamás imádságra hívta a jelenlévőket, hogy jobban oda tudják szánni magukat a tanítványságra, az apostolságra, és az evangélium hirdetésére.

2020