Február 8-án ünnepi alkalomra került sor az Agapé Pünkösdi Gyülekezetben, amikor a bemerítési istentisztelet során négyen vallást tettek Krisztusba vetett hitükről.
Az igehirdetés során Németi Zsolt, a gyülekezet lelkipásztora Keresztelő János életéről beszélt, a János evangéliuma 1,29-34 igeszakasz alapján.
János megértette, hogy hol a helye, mi a szerepe és nem is akart ezen túllépni. Tudta, hogy elsődleges feladata az, hogy útkészítő legyen: bemutassa Jézust és utat készítsen neki. De nem ő maga volt az út.
Minden Krisztus követőnek ugyanaz a feladata: utat készíteni és megismertetni Jézust a világgal. Azonban ehhez ki kell lépnünk a gyülekezeti falai közül, hiszen ha állandóan csak hívők között forgolódunk, nem tudjunk igazán betöltetni a küldetésünket.
Legyünk útkészítők, hirdessük Jézust, aki az út, az igazság és az élet, és álljunk félre az útból!
Az igehirdetés után a négy bemerítkező megosztotta személyes bizonyságát a gyülekezettel, majd a gyülekezet pásztora bemerítette őket hitük megvallása alapján.
Ezután a gyülekezet tagjai és a vezetőség közösen imádkoztak és kértek áldást az újonnan bemerített testvérekre, majd az alkalom zárásaként az egész gyülekezet közösen vett úrvacsorát.
A képeket Győrfi-Bátori Péter készítette.