Hálaadónap a Reménység Gyülekezetben
Megtelt látogatókkal a Magyar Pünkösdi Egyház Reménység Gyülekezete 2024. október 13-án. Kaposvárról, Komlóról és Mezőcsokonyáról is érkeztek vendégek a hálaadónapi istentiszteletre, a dicsőítést a gyülekezet dicsőítőcsoportja vezette, az egybegyűlteket Lettner Gábor lelkipásztor köszöntötte.
Paul Henderson, a Pestszentlőrinci Agapé Gyülekezet lelkipásztora hirdette Isten igéjét. A délelőtti alkalmon arról beszélt, hogy életünk minden területére hatással van az, ahogyan Istenről gondolkodunk. A Biblia hangsúlyozza, hogy nagyon fontos a gondolkodás. Ha jót gondolunk, az jó gyümölcsöt terem, ha rosszat gondolunk, az pedig rossz gyümölcsöt.
Isten arra szeretne használni minket, hogy megváltoztassuk a világot, de néha ezt nehéz elhinni magunkról.
Az 1Móz 18,14-ben és a Jer 32,27-ben is azt kérdezi Isten, hogy van-e számára lehetetlen?
Istennek olyan népre van szüksége, aki elhiszi, hogy Neki nincs lehetetlen.
Számoljunk vele, hogy Isten valóban az, akinek mondja magát. Ne magunktól vagy egymástól várjunk többet – ez 100%-ig Istenről szól. Rá támaszkodjunk, és Benne bízzunk. Ne a saját erőnket használjuk, hanem ragadjuk meg Isten erejét.
Hogyan mérhető, hogy hiszem-e, hogy Istennek minden lehetséges? Elhiszem az alábbiakat?
- Nincs olyan ígéret, amit Isten számára túl nehéz lenne betartani. (Zsid 10,23)
- Nincs olyan ima, amire Isten ne tudna válaszolni.
- Nincs olyan ember, akit Isten ne tudna megváltoztatni, és a saját dicsőségére és a céljaira használni.
Istennek mindenkire nézve van egy terve. Ne legyünk elégedettek azzal, amit eddig elértünk Vele, hanem mozduljunk előre hitben, frissességben.
Paul Henderson a délutáni igehirdetésben arról beszélt, hogy a lehetetlen hogyan lesz lehetséges.
Istennél minden lehetséges – ahol Ő ott van. Ha Isten benne van egy helyzetben, és kér vagy megígér valamit, akkor az lehetségessé válik. Ez azonban azt is jelenti, hogy nem alkalmazhatjuk ezt az igét minden helyzetre, amire csak akarjuk, mert Isten nem mindig adja meg nekünk azt, amit szeretnénk.
A lehetetlen egészen addig lehetetlen, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy mégsem az.
1954-ig lehetetlennek tartották, hogy valaki 4 percnél kevesebb idő alatt le tud futni egy mérföldet. Orvosok, pszichológusok és profi futók is azt mondták, hogy az emberi test nem képes erre a teljesítményre, sőt, veszélyes is, mert bele lehet halni. Vagy ha mégis sikerül, akkor ahhoz tökéletes körülmények kellenek: 20 fok, szélcsend, kemény és száraz agyagtalaj és hatalmas, biztató közönség.
1954. május 6-án egy brit futó, Roger Bannister bebizonyította, hogy a lehetetlennek hitt teljesítmény lehetséges, és 3 perc 59,4 másodperc alatt lefutotta az egy mérföldet. Ráadásul a körülmények sem voltak tökéletesek: hideg volt, esett az eső, a pálya vizes volt, és nem volt túl nagy közönség sem. Mégis hirtelen lehetségessé vált a lehetetlen, mert valaki megcsinálta.
Végül Bannister mindössze 46 napig tartotta a csúcsot, mielőtt egy ausztrál futó 1 teljes másodperccel megdöntötte a rekordját, egy évvel később pedig egy versenyen belül már hárman futották le a mérföldet kevesebb mint 4 perc alatt. Azóta többezren elérték ezt a teljesítményt, csak a tavalyi évben is több mint százan.
A brit futó után elnevezték ezt a jelenséget Bannister effektusnak: ez a hatás arra a mentális eltolódásra utal, amely akkor következik be, amikor egy jelentős akadály megtörik, bizonyítva másoknak, hogy amit egykor elérhetetlennek, lehetetlennek tartottak, az valójában lehetséges.
Amit hiszel, az szabja meg, hogy mi után futsz. Ha azt hiszed, hogy valami nem lehetséges, akkor nem is fogsz próbálkozni. Viszont ha emberek látják azt, hogy pl.: túl lehet élni egy adott élethelyzetet, sőt áldással lehet kijönni belőle, az hatással van az életükre. Amikor megtesszük a lehetetlent, az inspirál másokat, és az a dolog hirtelen nem lehetetlen lesz, hanem céllá válik.
A 2Sám 21,18-22-ben arról ír a Biblia, hogy miután Dávid megölte Góliátot, az emberei is képessé váltak megölni más óriásokat. Dávid példája inspirálta őket, mert bizonyítékként szolgált arra, hogy Istennél ez sem lehetetlen.
Számít, hogy mibe kezdünk, hogy mire adjuk magunkat, mert az emberek figyelnek ránk. Ha Isten mond valamit, akkor tegyük meg, akármilyen lehetetlennek is tűnik. Ha kilépünk, a példánk inspirálni fog másokat.
Isten arra hív bennünket, hogy változtassuk meg ezt a világot, és hogy a lehetetlen ne létezzen számunkra.